Dłonie i paznokcie powinny być przez nas szczególnie pielęgnowane. Wystawiamy je na widok publiczny i powinny być naszą chlubą i wizytówką. Dbałość o dłonie pokazuje, że jesteśmy osobami schludnymi i przywiązującymi uwagę do szczegółów. Wygląd naszych dłoni jest bardzo ważny zwłaszcza wtedy, kiedy mamy na co dzień bezpośredni kontakt z innymi ludźmi, np. kiedy jesteśmy ekspedientkami, czy kelnerkami. Co powinniśmy zrobić, by nasze paznokcie były zawsze mocne i piękne?

Unikaj detergentów

Silne wybielacze mogą zniszczyć paznokcie. Często po kontakcie z takim środkiem płytka paznokcie staje się nierówna i pojawiają się na niej białe plamy. Podobnie działają wszystkie środki odkażające, które dodatkowo wysuszają mocno skórę dłoni. Aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z detergentami używaj gumowych rękawiczek podczas codziennych porządków.

Jedz zdrowo

Aby zarówno nasza skóra, jak i paznokcie dobrze wyglądały i były zdrowe, musimy odpowiednio się odżywiać. Dla zdrowia paznokci pamiętaj o diecie bogatej w żelazo, witaminy, minerały takie jak wapń, czy fosfor. W zdrowszym stylu życia pomoże Ci zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie, zmniejszenie ilości tzw. śmieciowego jedzenia. Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu, które również wpływa na wygląd Twoich paznokci.

Unikaj zmywaczy do paznokci z acetonem

Chociaż takie zmywacze są coraz rzadziej spotykane, to jednak pojawią się nader często w wielu tańszych drogeriach. Aceton silnie wysusza płytkę paznokcia i niszczy ją. Wybieraj zmywacze, które są delikatne dla paznokci i zawierają w sobie witaminy i wapń, który wzmocni płytkę paznokcia.