Ubytek w uzębieniu, spowodowany koniecznością usunięcia zęba, zawsze niesie za sobą ryzyko zaburzenia prawidłowej funkcji zgryzu. Luka, jaka powstaje po zabiegu, sprzyja bowiem przesuwaniu się sąsiadujących zębów, a w późniejszym etapie nawet zanikaniu kości szczęk. Aby temu zapobiec, stosuje się różne metody odbudowy uzębienia. Jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych, stanowi wprowadzenie implantów zębowych.

Czym są implanty?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie, przygotowane z tytanu, dzięki któremu są bardzo wytrzymałe i nie ulegają zniszczeniu na skutek gryzienia czy innego rodzaju obciążenia. Ponadto, materiał ten nie szkodzi zdrowiu, gdyż ludzki organizm bardzo dobrze go toleruje. Na implantach buduje się w późniejszym etapie korony zębowe bądź specjalne mosty zębowe.

Zalety implantów

Przewaga implantów nad innymi rozwiązaniami, mającymi na celu odbudowę zębów, polega przede wszystkim na ich funkcjonalności. Dzieje się tak, ponieważ sztuczny ząb jest osadzany dokładnie w tym samym miejscu, co jego naturalny odpowiednik i pełni identyczną rolę. Dzięki solidności swojego wykonania, implant za każdym razem przejmuje zadania zdrowego korzenia, a siła, rodząca się podczas przeżuwania pokarmu, rozchodzi się na kości, dodatkowo je aktywizując (to nie pozwala z kolei im zaniknąć).
Nie trzeba się martwić o żywotność implantów, ponieważ ich wytrzymałość jest porównywalna z wytrzymałością naturalnych zębów. Odbudowany ząb, a raczej jego sztuczny zamiennik, posiada też wysokie walory estetycznie i nie wyróżnia się wśród uzębienia.

Sprawdź także: Oleje do ciała Organicseries oraz Kosmetyki BeautySpaExpert